Posted on

Перлина Південного моря Індонезії

Indoneziýa Günorta Deňiz Pearl

Перлина Південного моря Індонезії

Індонезія є найбільшим архіпелагом у світі з багатими рибальськими та морськими продуктами. Одним з таких продуктів є перлина Південного моря, можливо, один з найкращих видів перлини. Не тільки наділена багатими природними ресурсами, Індонезія також має велику кількість ремісників з високою майстерністю.

У цій статті ми пропонуємо вам ще один особливий індонезійський продукт, перлину Південного моря. Як країна, розташована на перехресті двох океанів і двох континентів, індонезійська культура демонструє унікальну суміш, сформовану довгою взаємодією між місцевими звичаями та численними іноземними впливами. Багата культурна спадщина Індонезії пропонує світу різноманітні ювелірні вироби з перлів.

Abdurrachim.com Pearl Wholesale Whatsapp : +62-878-6502-6222

Один з провідних світових гравців, Індонезія виробляє та експортує перли на міжнародний ринок, наприклад Австралію, Гонконг, Японію, Південну Корею та Таїланд. Згідно зі статистичними даними, вартість експорту перлів зросла в середньому на 19,69% за рік у період 2008-2012 років. За перші п’ять місяців 2013 року вартість експорту досягла 9,30 доларів США
мільйонів

Високоякісний перлин протягом багатьох століть вважався одним із дорогоцінних об’єктів краси, нарівні з іншими дорогоцінними каменями. Технічно перлина виробляється всередині живого молюска з раковиною, всередині м’яких тканин або мантії.

Abdurrachim.com Pearl Wholesale Whatsapp : +62-878-6502-6222

Перлина складається з карбонату кальцію в дрібній кристалічній формі, як і раковина штиль, концентричними шарами. Ідеальна перлина була б ідеально круглою і гладкою, але існує багато інших форм груш, які називаються перлами в стилі бароко.

Оскільки перли виготовляються переважно з карбонату кальцію, їх можна розчинити в оцті. Карбонат кальцію сприйнятливий навіть до розчину слабкої кислоти, оскільки кристали карбонату кальцію реагують з оцтовою кислотою в оцті, утворюючи ацетат кальцію та вуглекислий газ.

Природні перлини, що виникають спонтанно в дикій природі, є найбільш цінними, але в той же час дуже рідкісними. Перли, які зараз доступні на ринку, в основному вирощуються або вирощуються з перлових устриць і прісноводних мідій.

Імітація перлів також широко випускається як недорогі прикраси, хоча якість набагато нижча за натуральні. Штучні перли мають погану райдужність і їх легко відрізнити від натуральних.

Якість перлів, як натуральних, так і культивованих, залежить від того, чи вони перламутрові та райдужні, як і внутрішня частина раковини, яка їх виробляє. У той час як перли в основному культивують і збирають для виготовлення ювелірних виробів, їх також зшивали на розкішний одяг, а також подрібнювали і використовували в косметиці, ліках і фарбах.

Види перлів

За формою перли можна розділити на три категорії: натуральний, культивований та імітаційний. До вичерпання природних перлів, приблизно століття тому, всі виявлені перли були натуральними.

Сьогодні натуральні перли дуже рідкісні, їх часто продають на аукціонах в Нью-Йорку, Лондоні та інших міжнародних майданчиках за інвестиційними цінами. Натуральні перли – це, за визначенням, всі види перлів, утворені випадково, без участі людини.

Вони є продуктом випадковості, з початком, який є подразником, таким як заривний паразит. Імовірність цього природного явища дуже мала, оскільки залежить від небажаного проникнення стороннього матеріалу, який устриця не може вигнати зі свого тіла.

Культивована перлина піддається такому ж процесу. У разі натурального перлину устриця працює сама, тоді як культивовані перли є продуктом втручання людини. Щоб спонукати устрицю виробляти перлину, технік навмисне імплантує подразник всередину устриці. Матеріалом, який імплантується хірургічним шляхом, є шматок раковини під назвою перламутр.

Ця методика була розроблена британським біологом Вільямом Савіллом-Кентом в Австралії та привезена до Японії Токічі Нісікава та Тацухеєм Місе. Нішікава отримав патент у 1916 році і одружився з дочкою Мікімото Кокічі.

Мікімото зміг використати технологію Нішікави. Після отримання патенту в 1916 році ця технологія була негайно застосована до перлинних устриць Акойя в Японії в 1916 році. Брат Місе був першим, хто виробляв комерційний урожай перлів у устриці Акойя.

Барон Івасакі з Mitsubishi негайно застосував цю технологію до перлинної устриці Південного моря в 1917 році на Філіппінах, а пізніше в Бутоні та на Палау. Mitsubishi був першим, хто випустив культивований перлин Південного моря, хоча лише в 1928 році був успішно виготовлений перший невеликий комерційний урожай перлів.

Імітація перлів – це зовсім інша історія. У більшості випадків скляну кульку занурюють у розчин, виготовлений з луски риби. Це покриття тонке і може з часом зношуватися. Зазвичай можна розрізнити імітацію, надкусивши її. Підроблені перли ковзають по ваших зубах, а шари перламутру на справжніх перлах здаються пісковими. Острів Майорка в Іспанії відомий своєю імітацією перлів.

Існує вісім основних форм перлів: кругла, напівкругла, ґудзик, крапля, груша, овальна, барокова та обведена.

Ідеально круглі перли – найрідкісніша і найцінніша форма.

  • Напівкруглі також використовуються в намиста або в частинах, де форму перлини можна замаскувати, щоб вона виглядала так, ніби це ідеально кругла перлина.
  • Перли-ґудзики схожі на злегка сплющену круглу перлину, і можуть також створювати намисто, але частіше використовуються в окремих підвісках або сережках, де закрита задня половина перлини, що робить її схожою на більшу, круглу перлину.
  • Перли у формі крапель і груш іноді називають краплеподібними перлами і найчастіше зустрічаються в сережках, підвісках або як центральна перлина в намисті.
  • перли бароко мають іншу привабливість; вони часто дуже неправильні з унікальними та цікавими формами. Їх також часто можна побачити в намиста.
  • Перлини з кільцями характеризуються концентричними виступами, або кільцями, навколо тіла перлини.

Відповідно до Гармонізованої системи (HS), перли поділяються на три підкатегорії: 7101100000 для натуральних перлів, 7101210000 для культивованих перлів, необроблених і 7101220000 для культивованих перлів, оброблених.


Блиск перлини ІНДОНЕЗІЇ

Протягом століть природна перлина Південного моря вважалася нагородою всіх перлин. Відкриття найплідніших пластів перлин Південного моря в Індонезії та прилеглих регіонах, таких як Північна Австралія на початку 1800-х років, завершилося найбільш поблажливою епохою перлів у Європі в вікторіанську епоху.

Цей вид перлин відрізняється від усіх інших перлин чудовим густим натуральним перламутром. Цей натуральний перламутр створює неперевершений блиск, який не просто надає «блиск», як у інших перлів, але складний м’який, невідчутний зовнішній вигляд, який змінює настрій за різних умов освітлення. Краса цього перламутру, яка протягом століть приваблювала перлину Південного моря до досвідчених ювелірів із розбірливим смаком.

Природно виробляється однією з найбільших устриць, що містять перли, Pinctada maxima, також відомої як сріблогуба або золотогуба устриця. Цей сріблястий або золотогубий молюск може вирости до розміру обідньої тарілки, але дуже чутливий до умов навколишнього середовища.

Ця чутливість додає до вартості та рідкості перлів Південного моря. Таким чином, Pinctada maxima виробляє перли більшого розміру від 9 міліметрів до цілих 20 міліметрів із середнім розміром близько 12 міліметрів. Завдяки товщині перламутру, перлина Південного моря також славиться різноманітністю знайдених унікальних і бажаних форм.

Крім цих переваг, перлина Південного моря також має безліч кольорів від кремового до жовтого до глибокого золота і від білого до сріблястого. Перли також можуть мати чудовий «обертон» іншого кольору, наприклад рожевого, блакитного або зеленого.

У наш час, як і у випадку з іншими природними перлинами, натуральна перлина Південного моря майже зникла зі світових ринків перлин. Переважна більшість доступних сьогодні перлів Південного моря культивується на перлинних фермах у Південному морі.

Перлини Південного моря Індонезії

Як провідний виробник, Індонезія, можна оцінити їх красу з точки зору блиску, кольору, розміру, форми та якості поверхні. Перли з величним кольором імперського золота виробляють тільки устриці, вирощені в індонезійських водах. З точки зору блиску, перли Південного моря, як природні, так і культивовані, мають дуже виразний вигляд.

Завдяки своєму унікальному природному блиску вони демонструють ніжне внутрішнє сяйво, яке помітно відрізняється від блиску поверхні інших перлин. Іноді його описують як порівняння світіння світла свічки з люмінесцентним світлом.

Іноді перли дуже високої якості демонструють явище, відоме як схід. Це поєднання напівпрозорого блиску з тонкими відблисками кольору. Найяскравіші кольори перлів Південного моря – білий або білий з різноманітними кольоровими відтінками.

Обертони можуть бути практично будь-якого кольору веселки і походять від природних кольорів перламутру південноморської перлинної устриці. У поєднанні з напівпрозорим інтенсивним блиском вони створюють ефект, відомий як «схід». Переважно зустрічаються кольори: срібло, рожево-біле, біла троянда, золотисто-біле, золото-кремове, шампанське та імперське золото.

Колір імператорського золота є найрідкіснішим з усіх. Цей величний колір дають тільки устриці, вирощені в індонезійських водах. Культивовані перли Південного моря мають кращий розмір і, як правило, від 10 мм до 15 міліметрів.

Коли виявляються більші розміри, рідкісні перлини понад 16 міліметрів, а іноді й більше 20 міліметрів високо цінуються знавцями. Якщо краса знаходиться в очах того, хто дивиться, то South Sea Pearls пропонує безліч можливостей побачити красу, оскільки немає двох однакових перлин. Завдяки товщині перламутру, культивовані перли Південного моря зустрічаються в захоплюючих різноманітних формах.

Перламутровий перламутр – це чудова матриця з кристалів карбонату кальцію та особливих речовин, які виробляє устриця. Ця матриця укладається в ідеально сформовані мікроскопічні плитки, шар за шаром. Товщина перлини визначається кількістю шарів і товщиною кожного шару.

Зовнішній вигляд перламутру буде визначатися від того, чи кристали кальцію «плоскі» чи «призматичні», від досконалості, з якою покладена плитка, а також від тонкості та кількості шарів плитки. Ефект
від ступеня видимості цих досконалостей залежить краса перлини. Ця якість поверхні перлини описується як колір обличчя перлини.

Хоча форма не впливає на якість перлини, попит на певні форми має вплив на вартість. Для зручності культивовані перли Південного моря поділяються на ці сім категорій форм. Кілька категорій далі поділяються на численні підкатегорії:

1) Круглі;
2) Напівкруглі;
3) бароко;
4) Напівбароко;
5) Падіння;
6) Коло;
7) Кнопка.

Королева краси Південного моря Перлина

Індонезія виробляє перли Південного моря, які культивуються з Pinctada maxima, найбільшого виду устриць. Як архіпелаг із незайманим середовищем, Індонезія забезпечує оптимальне середовище для Pinctada maxima для виробництва високоякісних перлів. Індонезійська Pinctada maxima виробляє перли з більш ніж десятком кольорових відтінків.

Найрідкісніші та найцінніші виробляються перлини золотого та срібного кольорів. Різноманітна гама ніжних відтінків, серед інших, сріблястих, шампанських, блискучих білих, рожевих і золотих, з Imperial Gold Pearl як найвидатнішою з усіх перлин.

Імперська золота перлина, вироблена устрицями, вирощеними в незайманих індонезійських водах, насправді є королевою перлини Південного моря. Хоча індонезійські води є домом для перлини Південного моря, необхідне регулювання для контролю внутрішньої торгівлі та експорту, щоб забезпечити якість та ціну перлини. Уряд та пов’язані сторони мають
побудували міцніші стосунки для вирішення проблеми.

У випадку з китайським перлом, вирощеним із прісноводних мідій і підозрюваним у низькому якості, уряд вжив певних запобіжних заходів, наприклад, видав Постанови міністра рибальства та морських справ № 8/2003 про контроль якості перлів. Міра необхідна як китайські перли, які мають низьку якість, але зовні дуже схожі на індонезійські перли. може стати загрозою для індонезійських центрів виробництва перлів на Балі та Ломбоку.

Експорт індонезійських перлів значно збільшився в період 2008-2012 років із середньорічним зростанням 19,69%. У 2012 році в експорті переважали натуральні перли – 51%.22. Культивований перли, необроблений, займає друге місце з 31,82% і культивований перли, оброблені, з 16,97%.

Експорт перлів Індонезії в 2008 році оцінювався лише в 14,29 мільйона доларів США, а потім значно збільшився до 22,33 мільйона доларів США в 2009 році.

Малюнок 1. Індонезійський експорт перлів (2008-2012 рр.)

збільшився до 31,43 мільйона доларів США та 31,79 мільйона доларів США у 2010 та 2011 роках відповідно. Однак у 2012 році експорт скоротився до 29,43 мільйона доларів США.

Загальна тенденція до зниження продовжилася протягом перших п’яти місяців 2013 року, експорт склав 9,30 мільйона доларів США, що на 24,10% скоротилося в порівнянні з 12,34 мільйона доларів США за той же період 2012 року.

Малюнок 2. Індонезійський експортний пункт (2008-2012)

У 2012 році основними напрямками експорту індонезійських перлів були Гонконг, Австралія та Японія. Експорт до Гонконгу становив 13,90 мільйона доларів США або 47,24% від загального експорту перлів Індонезії. Другим за величиною експортним напрямком була Японія з 9,30 млн доларів США (31,60%), за нею йдуть Австралія з 5,99 млн доларів США (20,36%) і Південна Корея зі 105 000 доларів США (0,36%) і Таїланд з 36 000 доларів США (0,12%).

Протягом перших п’яти місяців 2013 року Гонконг знову був головним напрямком з експортом перлів на суму 4,11 мільйона доларів США, або 44,27%. На другому місці Австралія замінила Японію з 2,51 мільйона доларів США (27,04%), Японія була третьою з 2,36 мільйона доларів США (25,47%), а за нею йдуть Таїланд з 274 000 доларів США (2,94%) і Південна Корея з 25 000 доларів США (0,27%).

Хоча Гонконг продемонстрував надзвичайне середньорічне зростання в 124,33% у період 2008-2012 років, зростання скоротилося на 39,59% за перші п’ять місяців 2013 року порівняно з тим же періодом 2012 року. Експорт до Японії також показав подібне скорочення на 35,69 %

Рисунок 3. Індонезійський експорт за провінціями (2008-2012 рр.)

Більшість експорту перлів з Індонезії надходить із провінцій Балі, Джакарти, Південного Сулавесі та Західних Нуса-Тенгара на суму від 1000 до 22 мільйонів доларів США.

Малюнок 4. Експорт перлів, природних чи культових тощо у світ за країнами (2012 р.)

Загальний світовий експорт перлів у 2012 році досяг 1,47 мільярда доларів США, що на 6,47% менше, ніж експорт у 2011 році в 1,57 мільярда доларів США. У період 2008-2012 рр. середньорічний скоротився на 1,72%. У 2008 році світовий експорт перлів досяг 1,75 мільярда доларів США, але в наступні роки скорочується. У 2009 році експорт скоротився до 1,39 мільярда доларів США, а потім зріс до 1,42 мільярда доларів США та 157 мільярдів доларів США у 2010 та 2011 роках відповідно.

Гонконг був головним експортером у 2012 році з 408,36 мільйонів доларів США з часткою ринку 27,73%. Другим був Китай з експортом 283,97 мільйона доларів США, що становить 19,28% частки ринку, за ним йдуть Японія з 210,50 мільйона доларів США (14,29%), Австралія з експортом 173,54 мільйона доларів США (11,785) і Французька Полінезія, яка експортувала 76,18 мільйона доларів США ( 5,17%), щоб завершити ТОП-5.

На 6-му місці були Сполучені Штати з експортом 65,60 мільйонів доларів США з часткою ринку 4,46%, за ними йдуть Швейцарія з 54,78 мільйона доларів США (3,72%) і Великобританія, яка експортувала 33,04 мільйона доларів США (2,24%). Експортуючи перли на суму 29,43 мільйона доларів США, Індонезія посіла 9-е місце з часткою ринку 2%, а Філіппіни завершили список 10 найкращих з експортом у 23,46 мільйона доларів США (1,59%) у 2012 році.

Рисунок 5. Частка та зростання світового експорту (%)

У період 2008-2012 років Індонезія має найвищу тенденцію зростання – 19,69%, за нею йдуть Філіппіни – 15,62%. Китай і Сполучені Штати були єдиними іншими експортерами, які мали позитивну тенденцію зростання на 9% і 10,56% відповідно, серед 10 найбільших країн.

Однак Індонезія зазнала скорочення на 7,42% у річному обчисленні між 2011 і 2012 роками, при цьому Філіппіни мали найбільший ріст у річному обчисленні – 38,90%, а Австралія – найгірше, яка скоротилася на 31,08%.

Крім Австралії, єдиними країнами в 10 найбільших експортерів, які зафіксували зростання експорту перлів, були
США з зростанням на 22,09%, Великобританія з 21,47% і Швейцарія на 20,86%.

У 2012 році світ імпортував перли на суму 1,33 мільярда доларів, що на 11,65% менше, ніж у 2011 році в 1,50 мільярда доларів США. У період 2008-2011 рр. імпорт зазнав середньорічного скорочення на 3,5%. Світовий імпорт перлів досяг свого найвищого рівня в 2008 році – 1,71 мільярда доларів США, а потім знизився до 1,30 доларів США.

Малюнок 6. Імпорт перлів, нац або культ тощо зі світу

У 2010 і 2011 роках імпорт продемонстрував тенденцію до відновлення – 1,40 мільярда доларів США та 1,50 мільярда доларів США відповідно, перш ніж впасти до 1,33 доларів США в 2012 році.

Серед імпортерів Японія очолила список у 2012 році, імпортувавши перли на суму 371,06 мільйонів доларів США, на частку ринку 27,86% загального світового імпорту перлів у 1,33 мільярда доларів США. Гонконг посів друге місце з імпортом 313,28 мільйона доларів США з часткою ринку 23,52%, потім йдуть США з 221,21 мільйона доларів США (16,61%), Австралія з 114,79 мільйона доларів США (8,62%) і Швейцарія на далекому 5 місці з імпорт 47,99 доларів США (3,60%).

У 2012 році Індонезія імпортувала перли на суму лише 8000 доларів США, займаючи 104 місце.

Сценарист: Хендро Джонатан Сахат

Видавництво: ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКСПОРТУ. Міністерство торгівлі Республіки Індонезія.

Дітьен PEN/MJL/82/X/2013